Takip Edin

Son Dakika

Göktekin Enerji 24.193 kW gücündeki lisanslı GES

Yayınlanma tarihi

-

Göktekin Enerji 24.193 kW gücündeki lisanslı GES

yatırımının hisselerini Birleşim Grup’a devretti

Güneş ve rüzgâr enerjisi başta olmak üzere yenilenebilir enerji kaynakları alanında mühendislik, tedarik ve projelendirme hizmetleri sunan Göktekin Enerji, Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde yer alan 24.193 kW kurulu gücündeki lisanslı GES yatırımının %100 hissesini, mühendislik, enerji, inşaat, madencilik ve otelcilik alanlarında faaliyet gösteren Birleşim Grup’a devretti.

 

Göktekin Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Abdullah Göktekin ve Birleşim Grup Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Mesut Altan’ın ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sn. İdris Çakır’ın imzalarıyla gerçekleşen hisse devir töreninde Göktekin Enerji ve Birleşim Grup’un üst düzey yetkilileri ile kreditör banka olan QNB Finansbank’ın Bölge Müdürü Sn. Erçin Demirkol ile Ticari Şube Müdürü Sn. Dilek Babiloğlu‘da yer aldı.

Reklam

 

Göktekin Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Göktekin, Gülbahar Elektrik Üretim A.Ş.’nin Birleşim Grup’a devrine ilişkin; “Biz bu projeyi aldığımızda satış amaçlı değil de uzun vadede elimizde tutacağımız değerli bir yatırım olarak düşündük. Ancak gelinen noktada Birleşim Grup gibi enerjiden inşaata birçok alanda faaliyet gösteren önemli bir gruba devretmiş olmaktan dolayı çok memnunuz. Her iki taraf adına hayırlı olmasını dilerim. Göktekin Enerji olarak bundan sonra da hem yurt içinde, hem de yurt dışında güneş ve rüzgâr enerjisi üzerine yatırımlara devam edeceğiz. 2021’de Avrupa’da üç farklı yatırım için ciddi çalışmalarımız oldu. Bu yılın başında bunları neticelendireceğiz ve bu devirden elde edilen kaynak da bu yurtdışı projelerinde değerlendirilecek. Birleşim Grup’un gerçekleştireceğimiz yurt dışı yatırımlarımızla ilgili de pozitif yaklaşımı bizi ayrıca memnun etti. İleride kendileri ile bu konuda yeniden bir araya gelebiliriz.” dedi.

 

Birleşim Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Altan ise; ‘’Birleşim Grup olarak yenilenebilir enerji alanında yatırımlarımıza başladığımız günden bugüne kadar 3 ayrı lokasyonda toplam 55,2 MWp kurulu gücünde lisanslı güneş enerji santrallerini bünyemize kattık.  2022 ve sonraki yıllarda da gerek yurt içi gerekse yurt dışı projelerimizle yeşil enerji alanındaki kurulu gücümüzü önce 100 MW’a, devamında da 500 MW’a kadar çıkartmayı hedefliyoruz. Mevcut 55,2 MWp kurulu gücümüzle yaklaşık 86.000 MWh elektrik enerjisi üreterek ortalama 40.000 konutun yıllık elektrik ihtiyacını karşılıyoruz.  Ürettiğimiz elektrik kaynağını sıfır emisyonlu, yenilenebilir temiz enerji kaynağı olan güneş enerjisinden sağlayarak karbon emisyonunu önemli ölçüde azaltıp yılda 55.728 ton karbonun atmosfere salınımının engellenmesinde rol oynuyoruz. Bundan sonra yenilenebilir enerji alanında yapacağımız yatırımlarla sürdürülebilirlik konusunda ülkemiz için daha fazla katma değer yaratmayı hedefliyoruz.” dedi.

 

Reklam

QNB Finansbank Bölge Müdürü Sn. Erçin Demirkol da şunları söyledi; ‘’Sürdürülebilirliği ve kapsayıcılığı odağına alan bir banka olarak, tüm iş kollarımızda karbon emisyonlarını azaltan projelerde yer almayı çok önemsiyoruz. QNB Finansbank olarak bu projelerde kreditör banka olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Banka olarak, sürdürülebilir kalkınma konusundaki çalışmalar önceliğimiz. ‘Yeşil Enerji’ ve ‘Sürdürülebilir Enerji’ projelerinde yer alma, emisyonları azaltma ve iklim değişikliğiyle mücadele etme konusunda kararlıyız.” diye belirtti.

 

Yılda 36.4 milyon kWs temiz enerji üretiyor

Göktekin Enerji, 2020 yılında Gülbahar Elektrik Üretim A.Ş. firmasını bünyesine katarak Türkiye’nin büyük ölçekli lisanslı GES projelerinden birinin yatırımcısı oldu. Yılsonunda tamamlanarak devreye giren santralde 58 binden fazla PV güneş paneli kullanıldı. Bu paneller güneş enerjisini elektriğe dönüştürerek yılda 36.4 milyon kWs enerji üretilmesini sağlıyor. Santral yeşil enerji üretmesi sebebiyle aynı zamanda yılda 21.8 milyon kg sera gazının da atmosfere salınımını engellemiş oluyor. Bu da 1 milyon ağacın yılda ortalama temizlediği karbondioksit miktarına denk gelmektedir

Reklam
Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

YABANCI TURİSTİN 2023 YILINDA KRUVAZİYER TURİZMİNDE TERCİHİ TÜRKİYE OLACAK

Yayınlanma tarihi

-

Kruvaziyer turizmi, son yılların yükselen değeri olmaya devam ediyor. 2021 yılında 78 kruvaziyer gemisiyle 45 bin 362 yolcu Türkiye’ye geldi. 2022’de ise kruvaziyer gemi sayısı 12 katına çıkarak 991’e yükseldi. Yolcu sayısı 22 katına çıkarak 1 milyon 6 bini aştı. “2023 senesinde kruvaziyer turizminin pik yapacağını düşünüyoruz. Yabancı turist bu yıl ülkemize daha çok uğrayacak” diyen Camelot Maritime Yönetim Kurulu Başkanı Kaptan Emrah Yılmaz Çavuşoğlu, yatırımları ile Türkiye kruvaziyer sektörünün kalite çıtasını yükselttiklerinin özenle altını çizdi.

 

Türkiye’de yabancı sahipli bir cruise gemisini işleten ilk firma olan Camelot Maritime, gerçekleştirdiği yatırımlar ve yaptığı çalışmalarla ülkemiz kruvaziyer turizminin gelişmesine olanak sağlıyor. Kaliteli hizmeti ve know-how’ı ile sektörün çıtasını yükselten Camelot Maritime yetkilileri 2023 kruvaziyer turizminde oldukça umutlu.

TÜRK LİMANLARINI RUS TURİSTLERİN GÖZDESİ HALİNE GETİRDİK

Schengen vizesinde yaşanan sıkıntıların genel olarak Türkiye kruvaziyer turizmini tercih edeceklerin tatil planlarını etkilediğini ifade eden Camelot Maritime Yönetim Kurulu Başkanı Kaptan Emrah Yılmaz Çavuşoğlu, “Bu sene Schengen vizesinde yaşanan sıkıntılardan dolayı maalesef Türk tatilcilerin cruise tatil planlarını değiştireceğini öngörüyoruz. Bunun haricinde yabancı turistlerin ülkemize uğrayacağını, cruise gemilerine olan tercihlerinde değişme olmayacağını; hatta artış olacağını bekliyoruz. İşletmeciliğini yaptığımız Astoria Grande isimli gemimizle Rus turistlerin cruise gemisi ile Türk limanlarını ziyaret ederek tatil yapmalarını cazip bir seçenek haline getirdik. Dolayısıyla Türk turizmine ayrı bir katkımız olduğunu söylemek çok da mütevazi olmaz” dedi.

Reklam

YENİLİKLERİMİZ OLACAK, ÇEŞME VE MISIR PROGRAMLARIMIZ DAHİLİNDE

Rus tatilcilere, Rusya çıkışlı Türk limanları uğraklı cruise tatili imkanı sağladıklarını söyleyen Çavuşoğlu, “Bu sene Çeşme ve Mısır uğrak programlarımız dahilinde. Seneye global dengelere göre programı geliştirerek güncelleyebiliriz” dedi. Galataport konusunda Çavuşoğlu şunları söyledi: “Galataport, gerçekten ülkenin turizm yüzlerinden biri oldu. Umarız gelişen dünyaya ayak uydurup var olan ile sınırlı kalmayız. Çünkü turizm sürekli yenilenen bir sektör ve güncel tutarak nefes alabilir. Limanların ve yerel yönetimlerin kruvaziyer turizm kültürünü, taleplerini öngörerek kendilerini geliştirmesi bu anlamda yatırımlar yapması gerektiğini düşünüyoruz. Galataport bu anlamda yaptığı yatırım ile ön plana çıkmayı başardı ama bunu yeterli görmüyoruz. Ülkemiz daha iyilerini yapacak ve sunabilecek kapasitede.” Kruvaziyer gemilerinin geçen sene ağırlıklı olarak, Çeşme, Kuşadası, Marmaris, Alanya, İstanbul gibi limanlara uğradığını söyleyen Çavuşoğlu, “Camelot Maritime olarak biz; Samsun, Sinop, Amasra, Ordu, Trabzon ve İstanbul’u tercih ederek sektörde Akdeniz Çanağı’nın dışında Karadeniz ağırlıklı bir güzergah izledik” dedi.

 

KRUVAZİYER TURİZMİ BU YIL PİK YAPACAK

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan alınan bilgilere göre 2022 yılında kruvaziyer yolcu sayısının 22 katına çıkarak 1 milyonu aştığı söyleyen Çavuşoğlu son olarak şu bilgileri verdi: “2021 yılında 78 kruvaziyer gemisiyle 45 bin 362 yolcu Türkiye’ye geldi. 2022’de ise kruvaziyer gemi sayısı 12 katına çıkarak 991’e yükseldi. Yolcu sayısı aynı dönemde 22 katına çıkarak 1 milyon 6 bini aştı. 2023 senesinde kruvaziyer turizminin pik yapacağını düşünüyoruz. Ülkemizdeki yerli turist daha çok Yunan adaları turlarını tercih ediyor. Türkiye’de yerel yönetimleri kruvaziyer turizmi konusunda cesaretlendirdik. Ülkemizde cruise turizmi yeni yeni canlanması nedeni ile işlettiğimiz gemilerimizde dünya denizlerine personel yetiştirmeye de devam ediyoruz. Denizde her personel aslında ülkemizin bir temsilcisi oluyor. Bunun bilincinde insanlar yetiştiriyoruz. Eğitimlerini verip gemimizde ve ofisimizde istihdamlar sağlıyoruz.”

Reklam

Devamını oku

Haber

BAYCAN ELEKTRİK, ENGELLERİ AŞAN HİKAYELER’LE YİNE EZBER BOZUYOR

Yayınlanma tarihi

-

Baycan Elektrik’in felsefesinde en büyük değeri çalışanlar oluşturuyor. Baycan Elektrik Genel Müdürü Engin Yılmaz, “Değerlerimiz doğrultusunda her bir çalışanımızın kendisini bu ailenin bir parçası olarak hissetmesi için faaliyet göstermeye devam ediyoruz. Birlikte başarılara imza atma yolunda personellerimize sağladığımız destek sistemlerimizi sürekli geliştirmeyi hedefliyoruz. Engelleri aşan projelerimizle birlikte üretiyoruz. Baycan Elektrik olarak ‘Engelleri Aşan Hikayelerimiz’i daha çok duyurmakta kararlıyız” dedi.

Kablo donanım sektöründe 56 yıldır hizmet sunan Baycan Elektrik, Kuruluşundan bu yana tüm faaliyetlerinde eşit ilkeler benimsemiş bir işletme olarak dikkat çekiyor. Baycan Elektrik, ‘Herkes üretebilir’ felsefesi ve fabrikada sağladığı imkânlar ile engelli bireyleri çeşitli sosyal sorumluluk projeleri kapsamında çalışma hayatına kazandırıyor. Bu bütüncül yaklaşım, Baycan kültürünün çok önemli bir parçası. Çünkü çalışanları Baycan’ın en değerli varlığı.

 

ENGELLİ MONTAJ ATÖLYESİ KAPSAMINDA 13 ENGELLİ ÇALIŞANA İSTİHDAM

2014 yılında Eskişehir Tepebaşı Belediyesi, Anadolu Üniversitesi, İŞKUR ve Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Türkiye’de bir ilke imza atarak Engelli Montaj Atölyesi’ni kurdu. 2019’da açılan ikinci Montaj Atölyesi’ne Organize Sanayi Bölgesi firmaları parça başı işlerini teslim etmeye başladı. Aynı yıl Baycan Elektrik, montaj atölyesinde eğitim alan 6 genci istihdam ederek bu projeye merhaba diyor. Günümüzde bu proje kapsamında Baycan’da 13 engelli personel çalışıyor. Montaj Atölyesi iştiraki ile istihdam edilen bireylerle birlikte işletmede toplam 29 engelli personel aktif olarak çalışıyor. Aralarında Baycan’la 10 yıldır çalışanlar da var. Engelli bireylerle çalışmalar sadece işletme içerisinde sınırlı kalmıyor. Bu anlamda Baycan, sosyal sorumluluk projesi yürüten çeşitli kurum ve kuruluşlara destek vermeye devam ediyor. Örneğin, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu Engelsiz Yaşam Atölyesi’ndeki zihinsel engelli ve Alzheimer’lı bireyler ile fabrika alanı dışında 2022 Aralık ayından beri kablo gruplama çalışmaları yapılıyor.

Reklam

ENGELLİLER HAFTASI’NI FARKINDALIĞIMIZI ARTIRMA YÖNÜNDE DEĞERLENDİRDİK

Baycan Elektrik Genel Müdürü Engin Yılmaz, “Bu yıl 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nı engelli bireylerin tecrübeleri, mücadeleleri ve bu konulara yaklaşımımız ile ilgili farkındalığımızı artırma yönünde değerlendirdik. Anadolu Üniversitesi’nden çok değerli hocamız Doç. Dr. Yener Şişman’ı işletmemize davet ettik. Kendisi fabrikamızda farklı oturumlarda tüm personelimizin katılım sağlayabileceği Engelli Bireyler İçin Farkındalık Uygulamaları gerçekleştirdi. Doç. Dr. Şişman Baycan’da gözlemlediği uygulamalar ile ilgili ‘’Baycan Elektrik, engelli bireyi sürdürülebilir bir biçimde açık iş piyasasına dâhil etmek ve bağımsız yaşama hazırlamak amacıyla ABD ve İngiltere başta olmak üzere gelişmiş birçok dünya ülkesinde büyük bir başarı ile uygulanan ‘Destekli İstihdam’ uygulamalarını hayata gerçekleştirmeyi başarmış önemli bir örnek.’’ ifadelerini kullandı.” dedi.

 

ENGELLERİ AŞARAK HEP BİRLİKTE ÜRETİYORUZ

Son olarak Yılmaz şunları söyledi: “Bunun gibi uygulamalı seminerlerle engelli bireylerin her gün aştığı engeller hakkında personelimizi bilgilendiren, geliştiren, önyargıları dönüştüren ve aynı zamanda Baycan’da çalışan engelli personellerimizin kendi hikayelerini paylaşabilecekleri, kendilerini ifade edebilecekleri açık iletişimi teşvik eden alanlar yaratıyoruz. İlerleyen dönemde bu gibi uygulamaları sıklaştırmayı planlıyoruz. Engelli bireylerin deneyimleri ile empati kurulması ve farkındalık geliştirilmesi toplumsal anlayışın artırılması açısından büyük bir öneme sahip. Engelli personellerimize duygularının ve deneyimlerinin geçerli ve bizler için önemli olduğunu vurgulayarak hep birlikte üretmeye devam ediyoruz.”

Reklam

 

BAYCAN ELEKTRİK PERSONELLERİ NE DEDİ?

Tecrübe ettikleri güçlüklerden doğan başarı hikayelerini paylaşabilmeleri için Baycan Elektrik personelleri ile bu hafta boyunca sohbetler gerçekleştirdik. Engellerine rağmen, engelsiz yaşamayı başaran; zorlukların ve dezavantajlı durumların üstesinden gelen, bizimle çalışan her bireyin hikayesi çok değerli. 5 yıldır Baycan Elektrik’te çalışmakta olan Gülşah Hanım (30) ve iki yıldır Baycan’la olan Bahri (28) ile gerçekleştirdiğimiz sohbetimizden kesitler paylaşmak isteriz.

GÜLŞAH: ‘YAPABİLİR BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR KELİME’

Merhaba Gülşah ve Bahri. Bize Tepebaşı Belediyesi Engelli Montaj Atölyesi’nde aldığınız eğitimler ve Baycan Elektrik’te çalışmaya başlama süreçlerinizden bahsetmek ister misiniz?

Reklam

G: Ben Engelli Montaj Atölyesi’nde 2 sene eğitim aldım. Burada annem bir toplantıda iş aradığımdan bahsetmiş. Çünkü ben çok çalışmak istiyordum. Ramazan’ın son günleriydi akşam haber geldi. Montaj Atölyesi’ndeki öğretmenlerim beni Baycan Elektrik diye bir fabrikaya önermişler. Hakan Bey de ‘Hemen gelsin, başlasın.’ demiş. Başlangıçta hazırlık bölümünde çalışmaya başladım. Daha sonra öğretmenlerim benim bant başında çalışabileceğimden emin olduklarını söylemişler. Devrim Hanım ‘Gülşah yapabilir.’ demiş. Yapabilir benim için çok önemli bir kelime. Bizim hayattaki en büyük sıkıntımız bu; bize yapamaz gözüyle bakılması. Bu beni üzüyor. Aksine bana inanan insanların yanında olmak bana güç veriyor.

B: Bende Baycan’da çalışmadan önce sadece evdeydim. 3 yıl önce liseden bir hocam sayesinde Montaj Atölyesinde başladım. Hemen becerimin farkına vardılar; ‘Sen Baycan’da iyi çalışırsın.’ dediler. 1 haftaya kalmadı 29 Ekim’den sonra, çalışmaya başladım.

Aileleriniz size bu süreçte nasıl destek oldu?  

B: Bu süreçte babam benim en çok sosyalleşmemi istedi. Bir şeyler öğreniyor olmam, parayı tanımaya başlamam onu çok sevindiriyor.

G: Ben küçüklükten beri aslında çok dışlanan bir çocuktum. Eğitim hayatım boyunca da çeşitli zorluklarla karşılaştım. Annemle bu dönemde okuma ve yazmaya yönelik çok çalıştık. Sonra beni takı kurslarına göndermeye başladı; el işi kurslarına, boncuk kurslarına… Evde canım sıkıldığında bu gibi işlerle uğraşıyordum. O yüzden Baycan’a ilk girdiğimde bant başındaki operasyonları yapmakta hiç zorlanmadım.

Reklam

Baycan’daki çalışma hayatı deneyimleriniz şimdiye kadar nasıl, anlatır mısınız?

G: 5 yıldır Baycan’da çalışıyorum. Bant başında yapılabilecek her operasyona hakimim. Bazen bilgisayarda çalışıyorum, bazen etiket çıkartıyorum, bazen küçük kilitleri ve muhafazaları takıyorum… Bant amirim Huriye Hanım bana bir abla gibi bakıyor. Bantta benimle çalışan herkes o kadar iyi ki. Burada tüm arkadaşlarım bana çok iyi davranıyor. Baycan’a neşeyle geliyorum hatta çalışma arkadaşlarım ‘Bizim güler yüzlümüz gelmiş, günümüz güzel geçecek.’ derler hep. Bu beni inanılmaz mutlu ediyor.

B: Ne anlatıyım herkesi çok seviyorum. Mehmet Abi’nin, Gülten Abla’nın bir dediklerini iki etmiyorum. Vakit çok hızlı geçiyor. 2 yıldır Baycan’da çalışıyorum.

G: Çalışmaya başladıktan kısa bir süre sonra bana ‘Sen artık sigortalısın, babanın üstünden düştün.’ demişlerdi. Kendi paramı kazanmak, kendi ayaklarım üstünde durmak benim için çok kıymetli. Baycan’da çalışmaya başladığımdan beri hayatımın değiştiğine inanıyorum. Huriye ablanın çok büyük emeği var bunda. Bant sorumlularının hepsi öyle. Buradaki ilk günümde gözüm korkmuştu ama aile sıcaklığını hissetmem uzun sürmedi. Sanki ben yıllardır onlarla çalışıyormuşum gibi beni aralarına aldılar. Herkes çok saygılı ve bize karşı ayrı bir saygılılar. Kendi arkadaş grubum var onlarla fabrika dışında da görüşüyoruz. Onlarla her şeyimi paylaşabiliyorum. Hobilerim var. Masa tenisi oynamayı çok seviyorum. İlk kez babamla birlikte çocukken başlamıştım. İki sene önce Gülnaz Hoca ile oynamaya başladım 2. maçımda 3.oldum. Ben Baycan’ın bana sadece 3 Aralık’ta ya da Engelliler Haftasında değil her gün destek olduğunu hissediyorum.

Reklam
Devamını oku

Haber

LIVERPOOL VE REAL MADRID GİBİ DÜNYA DEVLERİNİN TERCİHİ HOMETEKS FUARINDA!

Yayınlanma tarihi

-

Dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa’nın balkonlarından, Real Madrid ve Liverpool gibi dünyaca ünlü takımların stadyumlarında yer alan yüksek kaliteli suni çim halısını üreten Turk Grass, Hometex fuarı ile birlikte Türk piyasasıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Ev tekstili sektöründe dünyanın lider tekstil firmalarını ağırlayan Hometex fuarına geri sayım başladı. Ulusal ve uluslararası sektör oyuncularını İstanbul’da buluşturan fuarda 50’den fazla ülkeye yaptığı ihracat ile sektörün en güçlü markaları arasında bulunan Turk Grass, dünyaya sunduğu yüksek kaliteli suni çim halısı ile fuarda yerini almaya hazırlanıyor.

‘’DÜNYANIN EN YÜKSEK KALİTELİ SUNİ ÇİM HALISINI ÜRETİYORUZ’’

Uluslararası marka yaratma fikriyle 2 yıl önce Gaziantep’te kurulan Turk Grass, sentetik çim, duvardan duvara halı, parça halı ve sportif zeminler konusunda üretim, pazarlama, ticaret ve ihracat gerçekleştiriyor. Yüzde yüz Türk sermayesiyle kurulan Turk Grass, dünyaca ünlü futbol takımlarının halı sahalarına özel çim üretiyor. Dünyaya suni çim halı satan ve artık iç pazara da hizmet vermek için düğmeye bastıklarını dile getiren Turk Grass kurucusu Mehmet Arslan, ‘’ Dekoratif kullanımdan bahçelere ve hali sahalara özel ürünler yaptığımız fabrikamızda üretimin her detayını takip ediyorum. Kendi geliştirmiş olduğum sağlık açısından bir önlem olara anti-statik (topraklama etkisi olan)  ve güneş ışıklarına karşı solmayı engelleyen ürünlerimiz ayni zamanda yağmur tahliye sistemine de sahip. Dekorasyon ve peyzaj alanlarında yurt içi ve yurt dışı birçok projeye malzeme temin ediyoruz.  Turk Grass firmamız, ürün çeşitliliğini yeni teknolojik gelişmeler paralelinde sürekli olarak genişletmekte. Otel halısı, parça halı üretim ve satışında da sektöründe öncü ve lider firmalardan olup, son teknolojiye sahip makine parkıyla ve sunduğu ürünlerle yurt içi ve yurt dışında birçok proje ve referansımız bulunmaktadır. Dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa’nın balkonlarından, Real Madrid ve Liverpool gibi dünyaca ünlü takımların stadyumlarında yer alan yüksek kaliteli suni çim halısını üretiyoruz’ dedi.

‘’HEDEFİMİZ BELÇİKA’NIN ELİNDEN LİDERLİK BAYRAĞINI ALMAK’’

Reklam

Imalat prosesinde yurt dışından makina almak yerine bizzat kendisinin çizmiş olduğu ve Türk torna ustalarına yaptırdığı özel sistemle yağmur tahliye sistemini ürünlerinde uygulanabilir hale getiren Arslan,  ‘’ Kendi ürünlerimizi üretmeye devam edeceğiz. Öncelikli amacım dünyada en çok satan değil, en kaliteli ürünleri imal etmektir. Hedefimiz Belçikalıların elinden liderlik bayrağını almak. Yıllarca bize yapamazsınız dediler. Çin’den alin ve başka yerlere satın dediler. Biz dünyada birileri bunu üretiyorsa biz bu topraklarda en iyisini üretiriz dedik ve üretmeye de devam ediyoruz. . 16-20 Mayıs 2023 tarihinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan HOMETEX fuarı için de hazırlıklarımız tam gaz devam ediyor. Burada dünya ev tekstili firmalarının lider oyuncuları ile bir araya geleceğiz’’ diyerek sözlerini noktaladı.

Turk Grass, 16-20 Mayıs 2023 tarihinde İstanbul Fuar Merkezi’nde

 Hall:10, Stand: A-15 ‘ de yer alacak.

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan