Takip Edin

Sektörel Gündem

Flokser Kimya’dan 540 milyon liralık lojistik merkezi yatırımı

Poliüretan sektörüne yönelik ürettiği ürünleriyle 55’ten fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren Flokser Kimya, yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Türkiye’nin önde gelen poliüretan sistem evi olan Flokser Kimya, istikrarlı büyümesini yeni yatırımlarla destekliyor.

Yayınlanma tarihi

-

Üretim tesisinin ihtiyaçları çerçevesinde İstanbul Hadımköy’e 540 milyon TL’lik yatırımla lojistik merkezi inşaatına başlayan şirket, aynı zamanda bölgede faaliyet gösteren firmalara da dünya standartlarında, modern ve çevreci depolama imkânı sunacak.

105 bin metrekarelik bir alanda inşası devam eden lojistik merkezi, bölgenin LEED sertifikalı ilk tesisi olacak. Mayıs 2023’de tamamlanması planlanan proje, yüksek kapasitesiyle İstanbul’un depolama kapasitesine katkı sağlayarak hem Flokser Kimya’ya, hem de depo ihtiyacı bulunan üreticilere hizmet edecek.

Mayıs ayında hizmette

Flokser Kimya Genel Müdürü Ekin Tükek, multidisipliner çalışma kabiliyeti ve 40 yıllık sanayi, 20 yıllık kimya tecrübesine dayanan proses bilgisi ile şirketlerinin Türkiye’nin en büyük poliüretan, poliüre, polyester üreticileri arasında yer aldığını söyledi.

Tükek, “Yıllar içerisinde istikrarlı olarak artırdığımız üretim kapasitemiz için bir lojistik merkezi ihtiyacı oluştu. Bu kapsamda İstanbul’daki üretim fabrikamızın yakınında 540 milyon TL yatırımla 105 bin metrekarelik LEED sertifikalı lojistik merkezi kuruyoruz.

Hem Flokser Kimya’nın, hem de bölgedeki farklı sektörlerdeki firmaların depolama ihtiyacını karşılayabilecek lojistik merkezimizi 2023 yılının Mayıs ayında açmayı planlıyoruz” dedi.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Gündem

KARDEMİR işçisine 6 ay için yüzde 50 zam

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) ile Özçelik-İş Sendikası arasında 16. Dönem Toplu İş Sözleşmesi’ne imza atıldı.

Yayınlanma tarihi

-

KARDEMİR’den yapılan açıklamada, “KARDEMİR ile Özçelik İş Sendikası arasında bir süredir devam eden ve 2023- 2024 yıllarını kapsayan 16. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmesi anlaşmayla sonuçlandı.

İmzalanan sözleşmeyle çalışanların saat işçilik ücretlerine ilk 6 ay için yüzde 50 oranında artış yapılmıştır” ifadelerine yer verildi. Özçelik İş Sendikası Başkanı Yunus Değirmenci, enflasyonu, hayat pahalılığını ve üyelerinin beklentilerini dikkate alarak toplu iş sözleşme masasına oturduklarını ve başarılı olduklarını kaydetti.

Devamını oku

Sektörel Gündem

Metro Türkiye’den sürdürülebilir Ramazan desteği

Metro Türkiye, depremden etkilenen bölge restoranlarının tekrar ayağa kalkması için desteklerine devam ediyor.

Yayınlanma tarihi

-

Ülkemizin mutfak kültürünü yaşatmak için “Benim İşim, Benim Mutfağım” diyerek Gastronometro ile Ramazan ayı boyunca Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’daki 4 restoranın destekçisi olacak.

Gastronometro platformunu restoranların kullanımına açmanın yanı sıra iftar davetlerinde kullanılacak ürünlerin tamamı karşılanacak. Ayrıca Metro Türkiye, şef ekibi ve servis elemanları ile de bu restoranlara destek olacak.

Proje kapsamında Antakya Sultan Sofrası, Maraş Paça Kebap Restaurant, Malatya Hacı Baba Restaurant ve Antakya Pöç Kasabı ve Kebap Salonu’nun yöresel lezzetleri ile iftar organizasyonları düzenlemesi için fırsat sunan Metro Türkiye, restoranların elde edeceği gelir ile tekrar ayağa kalkmalarını ve bölgenin mutfak kültürünün yaşamaya devam etmesini hedefliyor ve iftar daveti verecek şirket ve dernekleri bu değerli restoranların müşterileri olmaya davet ediyor.

Projeye ilişin konuşan Metro Türkiye CEO’su Sinem Türüng, “Amacımız, restoranların iftar yemeklerinden elde edecekleri maddi destekle tekrar ayağa kalkmasını ve yörelerine özgü lezzetleri sunmaya devam etmesini sağlayabilmek.

Kişi başı ücretin 1.000 TL olacağı iftar yemeğinde tam kapasiteye ulaştığımız takdirde her bir restorana yaklaşık 500 bin TL gelir yaratabilme, toplamda da 2 milyon TL katkıya ulaşabilmeyi hedefliyoruz. Metro Türkiye olarak afetten etkilenen tüm üreticilerimizin ve bu ürünlerle mutfağımızı geleceğe taşıyan restoranlarımızın zor günlerinde yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi

Devamını oku

Sektörel Gündem

KARDEMİR’de toplu iş sözleşmesi imzalandı

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) ile Özçelik-İş Sendikası arasında 16. Dönem Toplu İş Sözleşmesi’ne imza atıldı.

Yayınlanma tarihi

-

KARDEMİR’den yapılan yazılı açıklamada, “KARDEMİR ile Özçelik İş Sendikası arasında bir süredir devam eden ve 2023-2024 yıllarını kapsayan 16. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmesi anlaşmayla sonuçlandı. İmzalanan sözleşmeyle çalışanların saat işçilik ücretlerine ilk 6 ay için yüzde 50 oranında artış yapılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Özçelik İş Sendikasından yapılan yazılı açıklamada ise toplu iş sözleşme görüşmelerinin, çalışanlarının mutluluğu ve zaferiyle sonuçlandığı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Özçelik İş Sendikası Başkanı Yunus Değirmenci, enflasyonu, hayat pahalılığını ve üyelerinin beklentilerini dikkate alarak toplu iş sözleşme masasına oturduklarını kaydetti.

Değirmenci, KARDEMİR’deki üyelerin memnuniyetini önceleyen bir toplu iş sözleşmesini imzalamış olmanın iç huzurunu yaşadıklarını ifade etti.

Devamını oku

Trend olan