Takip Edin

Endüstriyel İş Makinaları

Fatih Vinç Pandemiye Rağmen Yatırımlarına Devam Ediyor

Abone Ol 

Yayınlanma tarihi

-

Fatih Vinç

Gebze Merkez olmak üzere başta İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Tekirdağ ve Gaziantep şubeleri ile Türkiye’nin tüm bölgelerinde yürüttüğü hizmetler ile kısa sürede sektörünün ve bölgesinin önde gelen firmaları arasında yerini alan Fatih Vinç A.Ş.pandeminin olumsuz sürecine karşın yaptığı akılcı yatırımlarla bu süreçten de güçlü olarak çıkmayı başardı. Fatih Vinç A.Ş.  Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Aydın’la son dönem yatırımları ve faaliyetleri hakkında konuştuk.

Fatih Vinç’in küreselleşen dünyada edindiği tecrübe, deneyim ve birikim sonucunda hizmet kalitesini zirveye yükselttiğini kaydeden Aydın,“firma olarak müşterilerimize en ekonomik ve hızlı çözümler sunmaktayız. Hizmet sonrası destek anlayışını, en ağır şartlarda dahi çalışmalarımızda karşılıklı hoşgörü ve güveni sağlamayı, müşteri memnuniyetini vizyon ve misyon edindik” ifadelerini kullandı.

Firmasının 2020 yılını nasıl geçirdiğine dair bilgiler veren Aydın şunları söyledi; “Geçtiğimiz yıl sanayi ve inşaat sektörü ile büyük ilişki içinde olan platform sektörünün de diğer birçok sektör gibi pandemi den olumsuz etkilendiğini söyleyebiliriz.Fatih Vinç ekibi olarak 2020 yılına genel olarak baktığımızda, Mart ayında Türkiye’de ilk vakaların görünmesi ile yılın başında kazanmış olduğumuz ivmenin ister istemez bir darbe aldığını görüyoruz. Bununla birlikte pandemiye karşı aldığımız hızlı aksiyonlar ve personel dahilinde erken ve yerinde müdahaleler ile sürecin olumsuz etkilerini sınırlandırmayı başardık. Bu müdahaleler sonucunda yıl bitmeden tekrar istikrarlı yükseliş ivmemizi yakalamış olduk.”

Son dönem yatırımları hakkında okuyucularımızı bilgilendiren Aydın; “2021 yılının ilk çeyreğinde Makser Vinç’ten 60 adet Dingli markası aldık. Piyasanın talebi doğrultusunda 8 m’den 16 m’ye kadar akülü makaslı platform grubunda ürün gamımızı genişlettik. Gelecek yatırımlarımızı da piyasada oluşan talep ve ihtiyaçlar doğrultusunda planlıyoruz.Fatih Vinç olarak bu yatırımımızın ana hedefi piyasada artmakta olan talebi ve makine ihtiyacını karşılamaktır. Geçtiğimiz yıla kadar düzenli makine parkını yenileyen ve genişleten şirketimiz, bu çeyrekte de pandeminin etkisinin azalması ile birlikte yatırımlarına devam etme kararı almıştır.”

 

Fatih Vinç

 

Fatih Vinç Continues Its Investments Despite the Pandemic

Fatih Vinc A.Ş., which has taken its place among the leading companies of its sector and region in a short time with the services it carries out in all regions of Turkey, especially in Gebze Headquarters, Istanbul, Ankara, Izmir, Bursa, Eskişehir, Tekirdağ and Gaziantep branches, despite the negative process of the pandemic. managed to come out of this process stronger with rational investments. Fatih Vinc Inc. We talked to Kenan Aydın, Chairman of the Board of Directors, about his recent investments and activities.

 

Noting that Fatih Vinc has increased its service quality to the top as a result of the experience and knowledge gained in the globalizing world, Aydın said, “As a company, we offer the most economical and fast solutions to our customers. We have adopted the understanding of after-service support, ensuring mutual tolerance and trust in our work even under the most severe conditions, and customer satisfaction as our vision and mission.” he said.

 

Aydın, who gave information about how his company spent the year 2020, said; “We can say that the platform sector, which had a great relationship with the industry and construction sector last year, was adversely affected by the pandemic like many other sectors. As the Fatih Vinc team, when we look at the year 2020 in general, we see that the momentum we gained at the beginning of the year decreased with the first cases seen in Turkey in March. However, we managed to stop the negative effects of the process with the rapid actions we took against the pandemic and early and appropriate interventions within the staff. As a result of these interventions, we achieved our steady growth momentum again before the end of the year.”

 

Aydın informed our readers about his recent investments; “In the first quarter of 2021, we bought 60 Dingli brands from Makser Vinc. In line with the demand of the market, we expanded our product range in the range of accumulator scissor lifts from 8 m to 16 m. We plan our future investments in line with the demands and needs of the market. As Fatih Vinc, the main target of this investment is to meet the increasing demand and machinery need in the market. Our company, which has renewed and expanded its regular machinery park until last year, has decided to continue its investments in this quarter as the effect of the pandemic diminishes.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Endüstriyel İş Makinaları

PLATFORM GÜNLERİ 25-26 KASIMDA

Yayınlanma tarihi

-

Personel yükseltici platform sektörünün büyük buluşması için geri sayım başladı. Platform  sektörün Türkiye’deki çatı kuruluşu Platformder, tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Platform Günleri etkinliği, 25-26 Kasım 2022 tarihlerinde İstanbul Tuzla’daki Autodrom İstanbul tesislerinde gerçekleştirilecek. İstanbul’un prestijli organizasyonlara ev sahipliği yapan adresi Autodrom İstanbul’da, Hybrid İletişim tarafından organize edilecek olan etkinlik; üretici firmalar, distribütörler, kiralama firmaları, finans kuruluşları, destek ürün ve hizmet sağlayıcıları ve nihai kullanıcıları bir araya getirecek. Autodrom İstanbul, merkezi konumunun yanı sıra geniş açık ve kapalı alanlarıyla organizasyona güçlü bir altyapı sağlayacak.

PLATFORMDER Yönetim Kurulu Başkanı Saruhan Günaydın, Platform günleri ile ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında konu ile ilgili şöyle konuştu, Günaydın “Ürün bilinirliğine paralel olarak pazar hacmi de her geçen artan personel yükseltici platform sektörünün tüm paydaşlarını bu etkinlikte bir araya getiriyoruz. Platform Günleri 2022, platform ürün teknolojisi ve kullanımıyla ilgili tüm önemli konular hakkında bilgi alışverişinin yapılacağı bir etkinlik olacaktır. Teknik bilgi alışverişine ek olarak, kiralama şirketleri ve kullanıcılar da dahil olmak üzere sektörün tüm katılımcıları, ekipmanları çalışır durumda görme fırsatını bulacaklardır.  Ziyaretçilerin ürünleri demo alanlarında kullanma fırsatı bulacakları sürdürebilir  etkinliğin  olmasını  istiyoruz” dedi.

Konuşmasına devam eden, Günaydın “Sektöre hizmet veren tüm tedarikçiler, hizmet sağlayıcılar, bu etkinlikte olmalıdır. Üretici ve distribütör firmalarının ’da bir araya gelmesini sağlayacaklarını” dile getirdi.

Yeşil teknoloji ve güvenli kullanım vurgusu

Personel yükseltici platformların, seviye farkı gerektiren tüm çalışma ortamlarında geçici olarak güvenli çalışma ortamı sağlayan güvenlik ekipmanları olduğunu vurgulayan Saruhan Günaydın,

Etkinliğimizde, platform sektöründe son dönemde önemli bir yer teşkil eden, yeşil teknoloji, güvenli kullanım konuları ön planda olmasını sağlayacağız. Etkinliğe katılan ziyaretçilerimize; yeni ürünleri kullanma, deneyimleme, yeni ürün lansmanları, özel kampanyalar, yarışmalar, seminerler, eğitimler, keyif veren aktiviteleri sunacağımız gibi sosyal medya üzerinden canlı yayınlarımız olacaktı,” dedi.

Devamını oku

Endüstriyel İş Makinaları

Yuntes Makine Dolphin’le Çok Güçlü

Yayınlanma tarihi

-

1996 yılında Konya’da sektörel yolculuğuna çıkan takım tezgâhı konusunda uzman Yuntes Makine gelinen süreçte birçok ülkeye ihraç ettiği Dolphin markası ve Ankara, İzmir, İstanbul, Bursa, Mersin gibi piyasanın önemli bölgelerinde açtığı şubelerle kurumsal bir firma olmanın gerekliliğini yerine getirirken aynı zamanda da uluslararası bir marka olmayı da başarmış durumda. Yuntes Makina Genel Müdürü Yunus Derebağ’la firması ve sektör hakkında konuştuk.

Endüstriyel takım tezgâhı dendiği zaman akla ilk gelen firmanın Yuntes Makine olduğunu kaydeden Derebağ, “Sanayiciyle hep iç içe olduk. Üreticilerin üretimlerinin daha kaliteli ve hızlı olabilmesi için 1996 yılından itibaren yoğun bir faaliyet içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.

 

Yerli Dolphin

Endüstriyel ürünlerin ülkemizde genellikle ithal ürünler olduğunu belirten Derebağ, “Biz ise Türkiye’nin geleceği bakımından tabii ki kendi imalat sürecimizi planladık. Bu yüzden forklift ithalatı yaparken, yerli ve milli duygularımızın rehberliğinde imalat yapmak istedik. Bunun için Spartek Firması’nı kurduk. Hemen akabinde de Dolphin Forkliftleri’nin üretimine başladık. 2015 yılında başladığımız bu imalata her yıl pazar payını artırarak devam ediyoruz” dedi.

 

Lityum Pilli Elektrikli Forkliftler Yolda!

Açıklamalarında forklift sektörünün Pazar hareketliliğine de değinen Derebağ, “İSDER’in raporuna göre ülkemiz pazarına giren yıllık ithal forklift sayısı yaklaşık 15 bin adeti bulmakta. Bu çok yüklü bir paranın dış piyasaya akması demek. Tecimsel olmayan, tamamen ülkemiz için bir şeyler yapmak adına çok zorlu bir sürece girip yerli imalata imza atmayı başardık ve Dolphin’i piyasalarla tanıştırdık. Demin de belirttiğim gibi pazar payımızı her yıl yüksek oranlarda artırıyoruz. AR-GE departmanımız bizim için çok önemli. Bu birimdeki arkadaşlarımız çok yoğun bir çalışma içerisinde. Çok kısa bir zamanda lityum pilli elektrikli forkliftlerimizi piyasaya süreceğiz. Bu forkliftlerimizi artık istediğimiz zaman hızlı şarj edebileceğiz ve bu şarjla ürünler çok daha uzun süre çalışabilecek. Ürünlerimiz şu an test aşamasında ve yaklaşık 3 ay sonra da seri üretime başlayacağız” şeklinde konuştu.

Avrupa ve Japon menşeli forkliftlerin şu an dünya piyasalarını ele geçirmiş olduğunu söyleyen Derebağ, “Bu markaların çok yüksek adetlerde üretimleri söz konusu. Çok büyük teşvikleri bulunmakta. Bu konuda biz devlerle yarışıyoruz diyebilirim. Çin menşeli ürünlere gelince, bunlarla da fiyat konusunda rekabet zorluğu yaşıyoruz. Yani yerli piyasada bir yandan pahalı ama kaliteli Avrupalı markalarla yarışırken bir yandan da altyapılarından dolayı ucuz Çinli markalarla amansız bir rekabet içerisindeyiz. Türkiye’nin her bölgesinde forkliftlerimiz çalışmakta. 30 tane bayimiz bulunmakta. Markamıza olan yoğun talep bayi ağımızı da her geçen gün büyütmekte. Bu konuda yoğun bir talep alıyoruz. Ama bu konuda çok hassasız. Detaylı bir inceleme yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Devamını oku

Endüstriyel İş Makinaları

Tecrübenin Sektördeki Adı; ARICI Vinç İşletmeciliği

Yayınlanma tarihi

-

Dinamik kadrosu ve yeniliklere kolay uyum sağlayan teknolojik altyapısı ile vinç sektörünün öncü şirketlerinden biri olan ARICI Vinç makine parkuruna yaptığı yatırımlarla da birçok sektöre üstün hizmetler sunmakta. ARICI Vinç İşletmeciliği Ltd. Şti Genel Müdürü Hidayet Arıcı firması hakkında konuştu.

Sektörün en eski isimlerinden biri olduğunun bilgisini veren Arıcı, “1971 yılında Konya Sanayisi’nde çocuk yaşlarda çalışmaya başladım. Tabii o dönem Konya, kendi yağında kavrulan, kısıtlı imkânlara sahip mütevazı bir karakter profiline sahipti. 1989 yılında kendi firmam olan Arıcı Vinç İşletmeciliğini kurdum. O dönem sektörden bir abimizin tornasında kendi hiyaplarımı yapmak için mücadele ettim. Bunu da başardım. 10 tonluk bir hiyap ürettik. Ürettiğimiz bu hiyap o dönem Konya’daki en büyük hiyaptı. Bu üretim sürecimiz HİDROKON kurulana kadar devam etti. Konya’da sanayinin çok hızlı büyümesi, iş potansiyelinin çok olması ve müşteri portföyümüzün zenginliğiyle ARICI Vinç İşletmeciliği kurumsal kimliğini kazandı” ifadelerini kullandı.

2004 yılında yeni yerimize taşındıklarını belirten Arıcı “Yine bu süreçte bir mobil vinç alma fikrimiz gelişti. Bu yüzden Almanya’ya gittik ve ürünümüzü aldık. Bu ürün 90 tonluktu ve Konya’ya ilk gelen mobil vinçti. 2008 yılında da 200tonluk vincimizin siparişini verdik. Aldığımız hiyaplarla, mobil vinçlerle ve forkliftlerle makine parkurumuzu ve müşteri portföyümüzü oldukça zenginleştirdik” şeklinde konuştu.

Zengin Makine Parkı

Son olarak firmasının ürün parkı hakkında bilgi veren Arıcı şunları dile getirdi: “Makine parkımızda 250, 200, 160, 80, 75, 35,20, 10 tonluk mobil vinç ve hiyaplarımız, 36mt sepetli platform, 3-16ton arası çeşitli tipte forkliftlerimiz, tırlarımız, dorselerimiz, kayar kasalarımız bulunmakta.  Eski ürünleri pek tercih etmiyoruz. Bu yüzden ürünlerimizi sürekli yenilemekteyiz.”

Devamını oku

Trend olan

EnglishTurkish