Takip Edin

Sektörel Gündem

Dürüme talep bir yılda yüzde 100 arttı

Geleneksel Türk dürümünü yepyeni bir yorumla misafirlerine sunan Dürümle, bu yıl 30 restoran daha açarak büyümeye devam etmeyi ve ayda 1,5 milyon dürüm satmayı hedefliyor. 2022 yılında 3 ayrı lezzeti daha menüsüne katan Dürümle, müşteri sayısını da yüzde 100 oranında artırdı.

Yayınlanma tarihi

-

Dürümle, damak zevkine uygun şekilde geliştirip reçetelendirdiği lezzetleri ve çıtayı yükselten yenilikleriyle Türk mutfağına farklı bir soluk katmaya devam ediyor. Türk dürümüne yeni bir bakış açısı getiren marka, geçtiğimiz yıl misafirleri tarafından çok beğenilen Cheddar Adana ve Tavuk Dürümleye ek olarak menüsünde birçok güncelleme yaptı. 2022’de de DNA’sında yer alan keşif merakıyla geliştirdiği Çıtır Tavuk Dürümle, Cheddar Tavuk Dürümle ve Sucuk Dürümle gibi yenilikçi ürünlerini misafirleri ile buluşturdu.

2023’te 30 yeni restoran açacak

2022 yılında şube sayısını 75’e ulaştıran Dürümle, yılı 11 şube açarak tamamladı. 2023 yılında da İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya gibi büyükşehirler başta olmak üzere Karadeniz, Doğu Anadolu, Ege ve Akdeniz sahil kentlerinde 30 yeni restoran daha açmayı hedefleyen marka, lezzetlerini farklı lokasyonlara da taşıyacak. Türkiye’nin ardından gözünü yurt dışına diken marka, büyümesini sınır ötesine taşıyarak dünyada bir dürümle hareketi yaratmayı hedefliyor Türkiye’nin en hızlı büyüyen zincir restoran markası olan Dürümle, yenilikçi ve yaratıcı reçeteleriyle 2022 yılında müşteri sayısını da yüzde 100 artırdı.

2022 yılının en trend dürümü Chedarlı Adana ve Soslu Tavuk

Adana Dürüm, Urfa Dürüm ve Tavuk Dürüm gibi Türk mutfağının klasikleşmiş lezzetlerini en taze günlük ürünlerle hazırlayan Dürümle, 2022’de de özgün soslarıyla farklılaştı. Çıtır ve sıcak lavaşları, gerçek ateş ızgarasında pişen etleri, çıtır çıtır incecik kibrit patatesleri ile pratik, lezzetli ve doyurucu bir yolculuk vadeden marka, misafirlerinin aradığı bir tat haline geldi. Yeni tüketici eğilimlerine göre, 2022 yılının en trend dürümleri ise Soslu Tavuk ve Chedarlı Adana oldu. Dürümler, sos ve cheddar özellikleri ile revaçta olurken, lezzetler doyuruculuk ve uygun fiyatlarıyla popülerlik kazandı.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Gündem

KARDEMİR işçisine 6 ay için yüzde 50 zam

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) ile Özçelik-İş Sendikası arasında 16. Dönem Toplu İş Sözleşmesi’ne imza atıldı.

Yayınlanma tarihi

-

KARDEMİR’den yapılan açıklamada, “KARDEMİR ile Özçelik İş Sendikası arasında bir süredir devam eden ve 2023- 2024 yıllarını kapsayan 16. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmesi anlaşmayla sonuçlandı.

İmzalanan sözleşmeyle çalışanların saat işçilik ücretlerine ilk 6 ay için yüzde 50 oranında artış yapılmıştır” ifadelerine yer verildi. Özçelik İş Sendikası Başkanı Yunus Değirmenci, enflasyonu, hayat pahalılığını ve üyelerinin beklentilerini dikkate alarak toplu iş sözleşme masasına oturduklarını ve başarılı olduklarını kaydetti.

Devamını oku

Sektörel Gündem

Metro Türkiye’den sürdürülebilir Ramazan desteği

Metro Türkiye, depremden etkilenen bölge restoranlarının tekrar ayağa kalkması için desteklerine devam ediyor.

Yayınlanma tarihi

-

Ülkemizin mutfak kültürünü yaşatmak için “Benim İşim, Benim Mutfağım” diyerek Gastronometro ile Ramazan ayı boyunca Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’daki 4 restoranın destekçisi olacak.

Gastronometro platformunu restoranların kullanımına açmanın yanı sıra iftar davetlerinde kullanılacak ürünlerin tamamı karşılanacak. Ayrıca Metro Türkiye, şef ekibi ve servis elemanları ile de bu restoranlara destek olacak.

Proje kapsamında Antakya Sultan Sofrası, Maraş Paça Kebap Restaurant, Malatya Hacı Baba Restaurant ve Antakya Pöç Kasabı ve Kebap Salonu’nun yöresel lezzetleri ile iftar organizasyonları düzenlemesi için fırsat sunan Metro Türkiye, restoranların elde edeceği gelir ile tekrar ayağa kalkmalarını ve bölgenin mutfak kültürünün yaşamaya devam etmesini hedefliyor ve iftar daveti verecek şirket ve dernekleri bu değerli restoranların müşterileri olmaya davet ediyor.

Projeye ilişin konuşan Metro Türkiye CEO’su Sinem Türüng, “Amacımız, restoranların iftar yemeklerinden elde edecekleri maddi destekle tekrar ayağa kalkmasını ve yörelerine özgü lezzetleri sunmaya devam etmesini sağlayabilmek.

Kişi başı ücretin 1.000 TL olacağı iftar yemeğinde tam kapasiteye ulaştığımız takdirde her bir restorana yaklaşık 500 bin TL gelir yaratabilme, toplamda da 2 milyon TL katkıya ulaşabilmeyi hedefliyoruz. Metro Türkiye olarak afetten etkilenen tüm üreticilerimizin ve bu ürünlerle mutfağımızı geleceğe taşıyan restoranlarımızın zor günlerinde yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi

Devamını oku

Sektörel Gündem

KARDEMİR’de toplu iş sözleşmesi imzalandı

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) ile Özçelik-İş Sendikası arasında 16. Dönem Toplu İş Sözleşmesi’ne imza atıldı.

Yayınlanma tarihi

-

KARDEMİR’den yapılan yazılı açıklamada, “KARDEMİR ile Özçelik İş Sendikası arasında bir süredir devam eden ve 2023-2024 yıllarını kapsayan 16. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmesi anlaşmayla sonuçlandı. İmzalanan sözleşmeyle çalışanların saat işçilik ücretlerine ilk 6 ay için yüzde 50 oranında artış yapılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Özçelik İş Sendikasından yapılan yazılı açıklamada ise toplu iş sözleşme görüşmelerinin, çalışanlarının mutluluğu ve zaferiyle sonuçlandığı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Özçelik İş Sendikası Başkanı Yunus Değirmenci, enflasyonu, hayat pahalılığını ve üyelerinin beklentilerini dikkate alarak toplu iş sözleşme masasına oturduklarını kaydetti.

Değirmenci, KARDEMİR’deki üyelerin memnuniyetini önceleyen bir toplu iş sözleşmesini imzalamış olmanın iç huzurunu yaşadıklarını ifade etti.

Devamını oku

Trend olan