Takip Edin

Ağır Nakliye Proje Lojistiği

BACANAKLAR VİNÇ PANDEMİYE RAĞMEN BÜYÜMESİNE DEVAM EDİYOR

Yayınlanma tarihi

-

Vinç ve iş makinaları kiralama hizmetlerinin İzmit-Kocaeli ve İstanbul’un Anadolu yakası bölgelerinin en köklü ve sağlam firmalarından olan Bacanaklar Vinç, pandemi döneminin en ağır olumsuz şartlarına rağmen yatırımlarına devam edip hem müşterilerinin hem de personelinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Bacanaklar Vinç Genel Müdürü Kemal Aydın’la firmasının kuruluş, gelişim süreçlerini ve pandemide nasıl bir süreç geçirdiklerini konuştuk.

Bacanaklar Vinç’in 1989 yılında Hacı Hasan Aydın tarafından temellerinin atıldığını kaydeden Bacanaklar Vinç Genel Müdürü Kemal Aydın, “2000’li yılların başında Hacı Hasan Aydın’ın bayrağı bizlere devam etmesiyle sektörel yolculuğumuza başarılı bir şekilde  devam ediyoruz. 2021 yılında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen hala ayaktayız ve yatırımlarımız olanca hızıyla sürüyor” ifadelerini kullandı.

2002 yılına kadar Bacanaklar Vinç’in parkında bulunan vinç sayısının 8 olduğunun bilgisini veren Aydın,”Bu tarihten sonra 2012 yılına kadar özellikle Hidrokon firmasından 45’e yakın hi-up, sepetli, mobil, makaslı, eklemli vinç ve forklift olmak üzere değişik yelpazede ürünler aldık.Yani bu dönem makine parkımızı kat be kat geliştirerek büyük bir atılım yaptık. 2013 yılına geldiğimizde firma ortaklarımızın ayrılması sonucu şirketimiz %50 küçülmek zorunda kaldı. Buna rağmen yaptığımız yatırımlar neticesinde 2020 yılında bu açığı kapattık ve firmamızı eskisinden daha da büyük hale getirdik” şeklinde konuştu.

Bacanaklar Vinç’in faaliyet alanının genelde İstanbul’un Anadolu yakası ve İzmit-Kocaeli bölgeleri olduğuna işaret eden Aydın konuya ilişkin şunları dile getirdi:”Lokal olarak bu bölgeye hizmet vermemizin nedenini kalitemizden ödün vermemek olarak özetleyebiliriz. Müşterilerimize çok hızlı ve güvenli çözümler sunuyoruz. Bu konuda ne kadar başarılı olduğumuzun en büyük kanıtı da 6 makinayla yola çıkıp 150 civarı makinaya sahip olmamızdır diye düşünüyorum.”

“PANDEMİ SÜRECİNDE DAHA DA GÜÇLENMESİNİ BİLDİK”

Pandemi döneminde bütün olumsuzluklara rağmen önceden aldığımız projeleri ertelemeyerek ve bütün personelimizi bünyemizde istihdam ederek büyük bir başarıya imza attık. Hiçbir firma çalışanıyla yollarımızı ayırmadık. Kadromuzu asla dağıtmadık. Çünkü firma olarak bu kadromuzla oturttuğumuz bir sistem mevcut. Yine çalışanlarımızın ve müşterilerimizin sağlığını düşünerek oldukça hassas bir şekilde Covid 19 tedbirlerimizi uyguladık.

Makine parkurumuzu 2022 yılında teslim alacağımız 130 tonluk Hiap vinci ile daha da güçlendireceğiz.

Açıklamalarında firmasının son dönem yatırımlarına da değinen Aydın; “2017 yılında Dilovası Demirciler mevkiinde Bacanaklar bünyesinde farklı bir isimli 2. şubemizi açmak adına 10 dönümlük bir yer almıştık. Bu yerin yakın bir zamanda hazır hale gelmesi süreci hızla devam ediyor. Hizmete girecek şubemizle bu bölgedeki müşterilerimize çok daha hızlı hizmet vermeyi hedefliyoruz. Bu hedefimize 1 yıl içerisinde ulaşmayı düşünüyoruz. Bu şubemizin makine parkuruna ilk etapta, 80, 45, 30 ve 20 tonluk makineler, sepetliler, manliftler ve forkliftler katmayı düşünüyoruz. Yine pandemi sürecinde 1 Milyon Euro yatırımla, manliftler, forkliftler alarak makine parkurumuzu daha da zenginleştirdik. Bunların yanı sıra hem müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek hem de makina parkurumuzu daha da güçlendirmek adına 2022 yılında teslim alacağımız 130 tonluk Hiap vinci de Hidrokon firmasına sipariş verdik. Şu an sektörel olarak işlerimiz üst düzeyde devam ediyor. Piyasada böylesi bir iş yoğunluğu varken fiyatları da buna göre düzenlememiz gerektiğine inanıyorum. Maliyetlerimiz gönden güne artıyor ve birçok firma bunun farkında değilmiş gibi hareket ediyor” dedi.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Proje Taşıma Lojistiği

DAF Trucks Yeni Nesil Teknoloji Çekicileri İle İdeal

Yayınlanma tarihi

-

DAF Trucks yeni nesil XF, XG ve XG+ çekici araçlaı ile geleceği başlatıyor. Ağır nakliye ,proje ,lojistik sektöründe ki pazar payını artırmak ,verimlilik, güvenlik ve sürücü konforunda yeni bir standart belirleyen DAFTruks N.V. 25.10.2022 tarihin’de yeni araçlarının test sürüşlerinin   basın  tanıtımını İzmit/ Körfez pistin’de gerçekleştirdi.DAF ,,yeni çekici araçlarında şoför için en iyi teknoloijiyi  sunuyor.

DAF, tamamen yeni bir seri ile yeni bir standart belirliyor. Yeni Nesil DAF XF, XG ve XG+ en yüksek kaliteyi, %10 iyileştirilmiş yakıt verimliliğini ve eksiksiz aktif ve pasif güvenlik paketlerini, eşsiz kamyon tasarımı ile birleştirerek farkını ortaya koyuyor.Avrupa Komisyonu, emisyonların (CO2) azaltılması, yol güvenliği ve sürücü konforu açısından sınırları zorlayarak yeni kütle ve boyut düzenlemeleri getirmiştir. DAF, yeni düzenlemelerin sunduğu ek özgürlüğü kullanarak son derece çekici ve aerodinamik bir tasarıma sahip yeni nesil kamyonları piyasaya süren Avrupalı kamyon üreticileri arasında ilk sırada yer alıyor.1997’de ilk neslinin ortaya çıkmasından bu yana, ‘Uluslararası Yılın Kamyonu’ ödülüne layık görülen DAF XF’in çeşitli nesilleri imaj lideri olduğunu kanıtladı.Toplamda en az 650.000 XF kamyon satılmakta ve Dünya çapında 50’den fazla ülkede sahiplerine mükemmel kalite ve kârlılık sunmaktadır.

Yeni Nesil XF

Sektör lideri aerodinami, en yüksek enerji verimliliği ve en düşük CO2 emisyonları için ön tarafta 160 mm uzama ile tamamen yeni bir kabin tasarımına sahip olan Yeni Nesil XF, çok beğenilen ve halen mevcut olan XF Super Space Cab ve Space Cab ile karşılaştırıldığında 75 mm daha alçak bir kabin verisine sahip, geniş ön cam ve ultra alçak kemer çizgisi ile birlikte doğrudan görüş sağlar ve özellikle Savunmasız Yol Kullanıcıları açısından sektör lideri güvenliğe katkıda bulunur. Yeni XF’de ayakta durma yüksekliği mükemmeldir ve kabin içindeki konuma bağlı olarak 1.900 ile 2.075 mm arasındadır.

Yeni Nesil XG ve XG+

yeni kütle ve boyut düzenlemelerinden maksimum fayda sağlayan DAF, XF’ye ek olarak XG ve XG+ 160 mm uzatılmış ön kısmın yanı sıra, çalışmak, yaşamak ve uyumak için eşsiz bir alan sağlamak üzere kabinin arka kısmında en az 330 mm ekstra uzunluğa sahip.

XG ve XG+’nın kabin yüksekliği Yeni Nesil XF’den 125 mm daha yüksek olduğu sürüş anında görünmekte. Araçlar ,Yarı düz zemin, yalnızca 3 basamakla kolay erişim ve mükemmel doğrudan görüş için harika bir oturma pozisyonunun optimum kombinasyonunu sağlıyor.

 

DAF XG kabin içi, en az 1.980 ila 2.105 mm arasında bir ayakta durma yüksekliği ve arkadaki uzama sayesinde – muazzam bir iç alan sunmaktdır.

 

İç mekan perfonmasıyla piyasadki ürünlere meydan okuyan DAF XG+ ile tavan yüksekliği daha da artırılarak 2.220 mm’ye kadar etkileyici bir ayakta durma yüksekliği sunuluyor.

Bu XG+, DAF’ın gerçek üst sınıf modelidir ve tüm sektörde benzersiz olan göz kamaştırıcı bir yaşam konforu ve ferahlık düzeyi mevcut.

DAF XG+, 12,5 m3’lük hacmiyle sektörün referans modeli olan mevcut DAF XF Super Space Cab’den bile %14 daha fazla hacime sahip.

XG ve XG+’nın kabin yüksekliği Yeni Nesil XF’den 125 mm daha yüksek olduğu sürüş anında görünmekte. Araçlar ,Yarı düz zemin, yalnızca 3 basamakla kolay erişim ve mükemmel doğrudan görüş için harika bir oturma pozisyonunun optimum kombinasyonunu sağlıyor.

 

DAF XG kabin içi, en az 1.980 ila 2.105 mm arasında bir ayakta durma yüksekliği ve arkadaki uzama sayesinde – muazzam bir iç alan sunmaktdır.

 

İç mekan perfonmasıyla piyasadki ürünlere meydan okuyan DAF XG+ ile tavan yüksekliği daha da artırılarak 2.220 mm’ye kadar etkileyici bir ayakta durma yüksekliği sunuluyor.

Bu XG+, DAF’ın gerçek üst sınıf modelidir ve tüm sektörde benzersiz olan göz kamaştırıcı bir yaşam konforu ve ferahlık düzeyi mevcut.

DAF XG+, 12,5 m3’lük hacmiyle sektörün referans modeli olan mevcut DAF XF Super Space Cab’den bile %14 daha fazla hacime sahip.

Devamını oku

Ağır Yük Taşıma Araçları

Kodaman’la Yükünüzden Kurtulun

Yayınlanma tarihi

-

Nakliyat, Ağır Yük, Proje Taşımacılığı sektöründe kurumsal kimliğiyle ve köklü tecrübesiyle her zaman fark yaratmış Kodaman Ağır Nakliyat ve Proje Taşımacılığı bütün olumsuzluklara rağmen geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da çok önemli projelere imza atmaya devam ediyor. Sektörün geleceği konusunda oldukça iyimser olan Kodaman Ağır Nakliyat ve Proje Taşımacılığı Genel Müdürü Salih Kodaman’la konuştuk.

Açıklamalarında firmasının 2022 yılı faaliyetlerine değinen Kodaman “2022 yılının ilk yarısını tamamlamış bulunuyoruz. Yılın ilk yarısında 2021 yılından süregelen ve yeni yaptığımız anlaşmalar ile tamamladığımız ve devam eden birçok marka projemiz var. Bunlardan en önemlileri İstanbul Büyükşehir Belediyesi deniz taksilerinin taşınması, 120 mt. süper motor yat bloklarının taşınması, demir çelik sektöründeki fabrikalarının ekipmanlarının yenilenmesi gibi önemli projeler,” şeklinde konuştu.

Müşteri memnuniyetinin öncelikleri olmasından dolayı, yaptıkları taşımalarda verdikleri hizmet kalitesini maksimum seviyede tutmaya çalıştıklarını dile getiren Kodaman, “Bu da müşterilerimizle uzun soluklu çalışma yapmamızı ve uzun metrajlı projelerde tercih edilmemizi sağlıyor. Müşteri portföyümüzde çok çeşitli alanlarda, hepsi de sektöründe öncü firmalar bulunuyor. Bu firmaların taleplerini yerine getirmek için var gücümüz ile çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“Yurt Dışından Gelen Taşıma Talepleri Bu Yatırımda Etkili Oldu”

İçinde bulunduğumuz yıl makine parkına yaptıkları yatırımlar hakkında da konuşan Kodaman şunları söyledi: “2022 yılında makina parkımıza Yalçın Treyler marka 8 aks lowbed dorse katıldı. Yıl sonuna kadar bir adet 8 aks lowbed dorse daha satın almayı planlıyoruz. Ayrıca 530 bg’lik 6×2 bir çekici de 3. çeyrekte makine parkımızda katılacak. Çekici yatırımında geçen yıl olduğu gibi yine İveco’yu tercih ettik, şu anda Iveco’nun Türkiye’deki en fazla ağır nakliye aracı bizim parkımızda bulunuyor. Ülkemizde ihracatın artması ile yurt dışından gelen taşıma talepleri bu yatırımda etkili oldu. İnşallah iş birliğimiz artarak devam edecek. Mevzuat konusunda Ağır Nakliyeciler Derneği ve Ağır Taşıma ve Kaldırma Derneği’nin yoğun çalışmaları var. Bu yıl yetişmesi pek mümkün gözükmüyor ancak önümüzdeki yıl yeni mevzuatın yürürlüğe girmesini bekliyoruz.”

 

“Herkesin Gardını Alması Gerekiyor”

“Dünya karmaşık bir döneme giriyor. Birçok sürpriz ile karşılaşacağımızı düşünüyorum. Artan enerji ve emtia fiyatları siyasi belirsizlikler durumu daha da zorlaştıracaktır. Ayrıca 2023 yılında ülkemizde yapılacak seçim dolayısı ile ekonomide biraz durgunluk bekliyoruz. Herkesin gardını alması, hazırlıklı olması gerekiyor. Ülke olarak müthiş bir potansiyelimiz var. Birlik olursak üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir şey, yok yeter ki birlik olalım. Yakın gelecekte dünya üzerinde tekrar söz sahibi olacağımız bir döneme giriyoruz. Biraz sancılı olsa da güzel günler bizi bekliyor.”

Devamını oku

Proje Taşıma Lojistiği

Sarılar Group Türkiye’nin En Büyük Kapasiteli Vincini Parkına Kattı

Yayınlanma tarihi

-

Sarılar Group

Yurt içinde olduğu gibi yurtdışında da gerçekleştirmiş olduğu projelerle yurt dışı pazarların aranan firması Sarılar Group, Zoomlion’ın 2000 ton kapasiteli modelini parkuruna katarak bu segmentteki en büyük ürüne sahip oldu.  Sarılar Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hanifi Gürbüz’le konu hakkında konuştuk.

Sarılar Group

Öncelikle içinde bulunan bu zor zamanlarda herkese kolaylık, sağlık ve refah dileyen Gürbüz, “Son olarak aldığımız vincimiz Türkiye’de bir ilk. Şu an Türkiye’nin en büyük kapasiteli vinci. Bundan önce yine Türkiye’nin en büyük kapasiteli vinçleri 1250ton ile bizdeydi. Önceden de görüştüğümüz gibi Zoomlion’ın 1250 ton kapasiteli modelini de alarak bu tonajdaki makine sayımızı 2’ye çıkarmıştık. Memnuniyetimizden dolayı da 1250 tonluk ürünlerden sonra Zoomlion’ın 2000 tonluk vincini de almayı uygun bulduk” ifadelerini kullandı.

Sarılar Group

Parkurlarına kattığı Zoomlion’ın 2000 tonluk vinci hakkında bilgi vermeye devam eden Gürbüz, “Vincimiz 2021 model ve fabrikadan sıfır olarak alındı. Ürün Türkiye’ye özel CE sertifikasıyla üretildi. Üzerinde kullanılan bütün malzemeler ve ataçmanlar, Avrupa’da üretilen firmalardan alınarak üretildi. Kısacası “Çin Malı” tabirini ortadan kaldırmak için Zoomlion markası elinden gelen her şeyi bizler için yaptılar. Zoomlion  yetkilileri, üretim aşamasında bizlerin de birkaç talebine olumlu cevap vermeleri vincin bizler için daha da avantajlı hale gelmesini sağladı. Bu vincimizin endüstriyel, petrokimya, nükleer gibi birçok alanda kullanımı mümkün. Yurtiçi ve yurtdışı, birtakım görüşmeler yapmaktayız. Hayırlısıyla, Sarılar Group bayrağı altında vincimizi kısa zaman içerisinde çalışırken görmek istiyoruz. Ayrıca vincimiz merkez ofisimiz Gebze garajımızda bir spreader beam testi için toplamda 650 ton yüke, arka ağırlığı olmadan, kapasitesinin %10 üzerinde kaldırma operasyonu gerçekleştirmiş ve yine Zoomlion markasının ne kadar kaliteli bir iş çıkardığını ortaya koymuştur” şeklinde konuştu.

 

Devamını oku

Trend olan

EnglishTurkish