Takip Edin
#

Ağır Nakliye Proje Lojistiği

BACANAKLAR VİNÇ PANDEMİYE RAĞMEN BÜYÜMESİNE DEVAM EDİYOR

Abone Ol 

Yayınlanma tarihi

-

Vinç ve iş makinaları kiralama hizmetlerinin İzmit-Kocaeli ve İstanbul’un Anadolu yakası bölgelerinin en köklü ve sağlam firmalarından olan Bacanaklar Vinç, pandemi döneminin en ağır olumsuz şartlarına rağmen yatırımlarına devam edip hem müşterilerinin hem de personelinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Bacanaklar Vinç Genel Müdürü Kemal Aydın’la firmasının kuruluş, gelişim süreçlerini ve pandemide nasıl bir süreç geçirdiklerini konuştuk.

Bacanaklar Vinç’in 1989 yılında Hacı Hasan Aydın tarafından temellerinin atıldığını kaydeden Bacanaklar Vinç Genel Müdürü Kemal Aydın, “2000’li yılların başında Hacı Hasan Aydın’ın bayrağı bizlere devam etmesiyle sektörel yolculuğumuza başarılı bir şekilde  devam ediyoruz. 2021 yılında, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen hala ayaktayız ve yatırımlarımız olanca hızıyla sürüyor” ifadelerini kullandı.

2002 yılına kadar Bacanaklar Vinç’in parkında bulunan vinç sayısının 8 olduğunun bilgisini veren Aydın,”Bu tarihten sonra 2012 yılına kadar özellikle Hidrokon firmasından 45’e yakın hi-up, sepetli, mobil, makaslı, eklemli vinç ve forklift olmak üzere değişik yelpazede ürünler aldık.Yani bu dönem makine parkımızı kat be kat geliştirerek büyük bir atılım yaptık. 2013 yılına geldiğimizde firma ortaklarımızın ayrılması sonucu şirketimiz %50 küçülmek zorunda kaldı. Buna rağmen yaptığımız yatırımlar neticesinde 2020 yılında bu açığı kapattık ve firmamızı eskisinden daha da büyük hale getirdik” şeklinde konuştu.

Bacanaklar Vinç’in faaliyet alanının genelde İstanbul’un Anadolu yakası ve İzmit-Kocaeli bölgeleri olduğuna işaret eden Aydın konuya ilişkin şunları dile getirdi:”Lokal olarak bu bölgeye hizmet vermemizin nedenini kalitemizden ödün vermemek olarak özetleyebiliriz. Müşterilerimize çok hızlı ve güvenli çözümler sunuyoruz. Bu konuda ne kadar başarılı olduğumuzun en büyük kanıtı da 6 makinayla yola çıkıp 150 civarı makinaya sahip olmamızdır diye düşünüyorum.”

“PANDEMİ SÜRECİNDE DAHA DA GÜÇLENMESİNİ BİLDİK”

Pandemi döneminde bütün olumsuzluklara rağmen önceden aldığımız projeleri ertelemeyerek ve bütün personelimizi bünyemizde istihdam ederek büyük bir başarıya imza attık. Hiçbir firma çalışanıyla yollarımızı ayırmadık. Kadromuzu asla dağıtmadık. Çünkü firma olarak bu kadromuzla oturttuğumuz bir sistem mevcut. Yine çalışanlarımızın ve müşterilerimizin sağlığını düşünerek oldukça hassas bir şekilde Covid 19 tedbirlerimizi uyguladık.

Makine parkurumuzu 2022 yılında teslim alacağımız 130 tonluk Hiap vinci ile daha da güçlendireceğiz.

Açıklamalarında firmasının son dönem yatırımlarına da değinen Aydın; “2017 yılında Dilovası Demirciler mevkiinde Bacanaklar bünyesinde farklı bir isimli 2. şubemizi açmak adına 10 dönümlük bir yer almıştık. Bu yerin yakın bir zamanda hazır hale gelmesi süreci hızla devam ediyor. Hizmete girecek şubemizle bu bölgedeki müşterilerimize çok daha hızlı hizmet vermeyi hedefliyoruz. Bu hedefimize 1 yıl içerisinde ulaşmayı düşünüyoruz. Bu şubemizin makine parkuruna ilk etapta, 80, 45, 30 ve 20 tonluk makineler, sepetliler, manliftler ve forkliftler katmayı düşünüyoruz. Yine pandemi sürecinde 1 Milyon Euro yatırımla, manliftler, forkliftler alarak makine parkurumuzu daha da zenginleştirdik. Bunların yanı sıra hem müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek hem de makina parkurumuzu daha da güçlendirmek adına 2022 yılında teslim alacağımız 130 tonluk Hiap vinci de Hidrokon firmasına sipariş verdik. Şu an sektörel olarak işlerimiz üst düzeyde devam ediyor. Piyasada böylesi bir iş yoğunluğu varken fiyatları da buna göre düzenlememiz gerektiğine inanıyorum. Maliyetlerimiz gönden güne artıyor ve birçok firma bunun farkında değilmiş gibi hareket ediyor” dedi.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Proje Taşıma Lojistiği

Sarılar Group Türkiye’nin En Büyük Kapasiteli Vincini Parkına Kattı

Yayınlanma tarihi

-

Sarılar Group

Yurt içinde olduğu gibi yurtdışında da gerçekleştirmiş olduğu projelerle yurt dışı pazarların aranan firması Sarılar Group, Zoomlion’ın 2000 ton kapasiteli modelini parkuruna katarak bu segmentteki en büyük ürüne sahip oldu.  Sarılar Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hanifi Gürbüz’le konu hakkında konuştuk.

Sarılar Group

Öncelikle içinde bulunan bu zor zamanlarda herkese kolaylık, sağlık ve refah dileyen Gürbüz, “Son olarak aldığımız vincimiz Türkiye’de bir ilk. Şu an Türkiye’nin en büyük kapasiteli vinci. Bundan önce yine Türkiye’nin en büyük kapasiteli vinçleri 1250ton ile bizdeydi. Önceden de görüştüğümüz gibi Zoomlion’ın 1250 ton kapasiteli modelini de alarak bu tonajdaki makine sayımızı 2’ye çıkarmıştık. Memnuniyetimizden dolayı da 1250 tonluk ürünlerden sonra Zoomlion’ın 2000 tonluk vincini de almayı uygun bulduk” ifadelerini kullandı.

Sarılar Group

Parkurlarına kattığı Zoomlion’ın 2000 tonluk vinci hakkında bilgi vermeye devam eden Gürbüz, “Vincimiz 2021 model ve fabrikadan sıfır olarak alındı. Ürün Türkiye’ye özel CE sertifikasıyla üretildi. Üzerinde kullanılan bütün malzemeler ve ataçmanlar, Avrupa’da üretilen firmalardan alınarak üretildi. Kısacası “Çin Malı” tabirini ortadan kaldırmak için Zoomlion markası elinden gelen her şeyi bizler için yaptılar. Zoomlion  yetkilileri, üretim aşamasında bizlerin de birkaç talebine olumlu cevap vermeleri vincin bizler için daha da avantajlı hale gelmesini sağladı. Bu vincimizin endüstriyel, petrokimya, nükleer gibi birçok alanda kullanımı mümkün. Yurtiçi ve yurtdışı, birtakım görüşmeler yapmaktayız. Hayırlısıyla, Sarılar Group bayrağı altında vincimizi kısa zaman içerisinde çalışırken görmek istiyoruz. Ayrıca vincimiz merkez ofisimiz Gebze garajımızda bir spreader beam testi için toplamda 650 ton yüke, arka ağırlığı olmadan, kapasitesinin %10 üzerinde kaldırma operasyonu gerçekleştirmiş ve yine Zoomlion markasının ne kadar kaliteli bir iş çıkardığını ortaya koymuştur” şeklinde konuştu.

 

Devamını oku

Proje Taşıma Lojistiği

Önder Vinç Proje Bazlı Yatırımlara Yönelecek

Yayınlanma tarihi

-

önder vinç

Kaliteli süreç yönetimi, müşteri memnuniyeti, hizmette süreklilik, yasal şartlara uygun ve çevreye duyarlı hareket etme konusunda iş gerçekleştirme aşamalarını başarıyla uygulayan Önder Vinç  hi-up, mobil vinç, sepetli -,makaslı -eklemli platform, forklift, telehandler kiralama ve nakliye hizmetleriyle müşterilerinin çözüm ortağı olmaya devam ediyor. Önder Vinç Genel Müdürü Hasan Gündür’le firması hakkında konuştuk.

1996 yılından beridir sektöre önemli hizmetler sunduklarını dile getiren Gündür, amaçlarına ve hedeflerine ulaşma sürecinde profesyonel kadrolarıyla gelişen teknolojiyi yakından takip ederek müşterilerine en üst derecede çözüm ortağı olmayı her kademede birinci öncelik edindiklerini belirtti.

 

2021 yılının pandemiye rağmen Önder Vinç ve sektör açısından genelde olumlu geçtiğini ifade eden Gündür; “Çanakkale Köprüsü yapımında önemli işlere imza attık. Burada  halen çalışan makinelerimiz bulunmakta. Çanakkale Köprüsü faal duruma geçtikten sonra ülke ekonomisine çok olumlu bir katkı sağlayacaktır. Özellikle Akdeniz ve Ege Bölgelerimizin Avrupa’ya direkt, güvenli ve ekonomik taşımacılığı açısından fayda sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

Önder Vinç’in halihazırda devam eden projeleri olduğu gibi yeni projelerde de pozisyon almak istediklerini söyleyen Gündür, yeni yatırımlarının proje bazlı devam ettiğini vurguladı.

Akaryakıt Zamları!

Akaryakıt zamlarının, dünyada ve ülkemizde enerjinin her dalına çok olumsuz yansıdığını kaydeden Gündür, bu olumsuz etkiye rağmen Önder Vinç’in faaliyetlerine hız kesmeden devam ettiğini vurguladı.

Gündür son olarak “Pandeminin sona ermesi ve coğrafyamızdaki savaşların durması durumunda çok daha güzel günler ülkemizi ve bizleri bekliyor diye düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Devamını oku

Proje Taşıma Lojistiği

Ahmet Yiğit Ağır Nakliyat 2021 Hedeflerini Gerçekleştirdi

Yayınlanma tarihi

-

Yarım asrı aşan tecrübesiyle Türkiye’den Avrupa, Asya ve Orta Doğu Ülkelerine ve bu ülkelerden Türkiye’ye özellikle proje ve ağır taşımacılık sektöründe ithalat, ihracat ve transit taşımalar yapan, proje ve ağır yük taşımacılığı ve vinç hizmetleri sektörlerinin duayen firması Ahmet Yiğit Ağır Nakliyat Ltd. Şti geçtiğimiz yılın tüm olumsuz koşullarına rağmen büyümesini sürdürerek önemli bir başarıya daha imza attı. Ahmet Yiğit Ağır Nakliyat Ltd. Şti İstanbul Şube Müdürü Serhat Doğan’la firmasının geçtiğimiz dönem hayata geçirdikleri ve önümüzdeki süreçte gerçekleştirecekleri projeler hakkında konuştuk.

Açıklamalarında firmasının 2021 yılı faaliyetlerine değinen Doğan; “Genel olarak 2021 yılını değerlendirecek olursak bizim için başarılı bir yıl olduğunu söyleyebiliriz. Hedeflediğimiz projelerin büyük kısmında müşterilerimiz tarafından tercih edilip sorunsuz bir şekilde tamamladık.  2021 yılı hedeflerimiz arasında yer alan “Yurtdışına Açılma” konusunda, yılın ilk aylarında gerekli yatırımı yaparak Ukrayna’da “Ahmet Yigit Ukraine LLC” firmasını kurup alt yapı çalışmalarını tamamladık. Akabinde de bu yatırımın ilk meyvesini yılın 3.çeyreğinde elde ederek Ukrayna’daki ilk RES projemizi aldık ve 2021 Ocak ayı içerisinde projeyi sorunsuz bir şekilde tamamladık” dedi.

Enerji Alanında Yoğun Çalışmalara İmza Attık!

Geçtiğimiz yılı Ahmet Yiğit Ağır Nakliyat açısından değerlendirmeye devam eden Doğan, “Firmamız özellikle Enerji alanında 2021 yılı içinde yoğun olarak yer aldı. Türkiye’nin farklı bölgelerinde yer alan projelerde toplam 106 adet Rüzgâr Türbininin taşımalarını gerçekleştirdik. Bunun yanı sıra yine enerji sektörü çalışmalarımız kapsamında ağırlıkları 70 ile 240 ton arasında değişen 300 adet trafonun yurtiçi ve yurtdışı taşımalarını başarılı bir şekilde tamamladık.  Yukarıda bahsi geçen projeleri gerçekleştirebilmek ve gelişen teknoloji ve taşınan ürünlerin boyutlarındaki artışlar doğrultusunda 2021 yılı içerisinde 3 Milyon Euro’nun üzerinde bir yatırım yaparak filomuza yeni araçlar tedarik ettik” şeklinde konuştu.

Açıklamalarında döviz kurundaki hareketlilik ve akaryakıt fiyatlarının artışına da değinen Doğan, “Bilindiği üzere yılın 3.çeyreğinin sonundaki döviz kurlarındaki yukarı yönlü değişim ve özellikle akaryakıt giderlerinde yüksek artış, tüm sektörü olduğu gibi bizi de son derece olumsuz etkilemiştir. Özellikle proje bazlı çalışmalarda, fiyatlar aylar öncesinden belirlenip sözleşmeler imzalandığı için firmalara çok ciddi sıkıntı yaratmıştır. Akaryakıt ve dövizdeki artışa bağlı olarak yedek parça, sarf malzeme, bakım giderlerinde %300’e yakın artış olan kalemler olduğunu söyleyebiliriz” ifadelerini kullandı.

“Enerji Sektöründeki Yatırımlara Devam Edeceğiz”

Önümüzdeki dönem gerçekleştirecekleri faaliyetlere de değinen Doğan şunları dile getirdi: “2022 yılında, geçen yıl olduğu gibi yine ağırlıklı olarak enerji sektörüne yönelip projelerde yer alarak çalışmalarımızı sürdürmeyi planlamaktayız ve bu doğrultuda müşterilerimiz ile görüşmelerimizi sürdürerek gerekli planlamalara başladık. Geçen yıl olduğu gibi bu sene de 2-3 milyon Euro bütçeli bir filo yatırım kararı alarak gerekli çalışmalara başlamış bulunuyoruz.”

Son olarak sektör mevzuatlarındaki sıkıntılar hakkında konuşan Doğan, “Ağır nakliye sektöründe mevzuatla ilgili çok fazla problem var. Bu konu yaklaşık 10 senedir gündemde. Farklı dernek çatıları altında bu konu sürekli olarak ilgili mercilerde gündeme getiriliyor, görüşmeler, toplantılar yapılıyor ancak ne yazık ki henüz somut bir adım atılmış değil. Umarım bu sene içerisinde bir nebze de olsa ufak iyileştirmeler ile süreci başlatmış oluruz” dedi.

Devamını oku
Advertisement hba.com.tr
Advertisement hba.com.tr

Trend olan

EnglishTurkish