Takip Edin

Hedef Sektör

Aydıntaş Vinç ve ESA ASA , Akkyu Nükleer Enerji Santrali Projesi’nde Göreve Hazır

Yayınlanma tarihi

-

Aydıntaş Vinç Genel Müdürü Hamza Aydıntaş ve partner firmaları olan ESA ASA yetkilisi  Said Reyes Trevino  okuyucularımız için yaptıkları özel açıklamalarda, Akkuyu’da yapımına başlanılan nükleer enerji santralinde verilecek her görevi başarıyla gerçekleştirecek bir potansiyele sahip olduklarını hatırlatarak görev beklediklerini belirttiler.

5-6 Mart’ta  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın desteğiyle Nükleer Mühendisler Derneği (NMD) ve Ankara Sanayi Odası (ASO) tarafından gerçekleştirilen Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi ve Fuarı’nda yerini alan Aydıntaş Vinç ve partner firması ESA ASA, fuar süresi boyunca katılımcılardan ve ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

Firmanın ziyaret ettiğimiz standında, Aydıntaş Vinç ve ESA ASA olarak, Türkiye’ye önemli bir katma değer sağlayacak Akkyu Nükleer Enerji Santrali Projesi’nde yer almak adına  Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi ve Fuarı’na katıldıklarını dile getiren Hamza Aydıntaş, ” Makine parkımızda her geçen gün yeni ve farklı tonajdaki mobil, paletli, kamyon üstü vinçler ve modüler dorselerimizle yenilikçi ve sürekli yatırım hedeflerine kitlendik. Bu sebeple bu nükleer santral fuarına katılmamız gerekliydi.” İfadelerini kullandı.

Akkuyu Nükleer Enerji Projesi’nde yer almak adına partner firmasıyla,  gerekli finans gücüne sahip olduklarını belirten Hamza Aydıntaş  “Akkuyu Nükleer Enerji Projesi’ne dahil olursak, partnerimizle birlikte, LIEBHERR 3000tonluk ve dünya üzerinde de sayılı olan bir vinçle projede kaldırılması gereken 500ton ve üzeri yüklerin hızlı bir şekilde elleçlenmesi ve son konumlarına getirilmesini sorunsuz bir şekilde gerçekleştireceğiz.  Bu 3000tonluk kafesli vincimiz, yükü ağzına alıp yürüyebilme özelliğiyle birçok avantajı da beraberinde getiriyor.  Firmamızın hem ekipmanlarının hem de personelinin bütün iş güvenliği sertifikasyonları bağımsız bir denetçi tarafından yapılmakta. Bu da Aydıntaş Vinç’in bu anlamda ne kadar hassas olduğunun kanıtıdır. Personelimizi bu sertifikalarını aldıktan sonra projelere gönderiyoruz. Firmamızın geçen sene yatırımını yapıp parkına kattığı mobil lastik tekerlekli 100mt ana boma  ve 126mt fly boma sahip makinaları da bu projenin hızlandırılmasında önemli bir rol oynayacaktır.” şeklinde konuştu.

Aydıntaş Vinç’in partner firması olan ESA ASA yetkilisi  Said Reyes Trevino ise yaptığı açıklamada “Aytıntaş Vinç’le birlikte gerçekten çok güçlü bir partnerlik kurduk. 3000tonluk ürünümüzün (LIEBHERR 13000 LR 11350) en büyük özelliği yükle birlikte makinanın yürüyebilme özelliğidir. Bu özelliğiyle makinamız bizi diğer firmalardan daha da ilerde bir yere taşımakta.  Çünkü rakiplerimiz yere sabitlenen vinçlerin dezavantajını yaşamakta. Ürünümüz LIEBHERR markası taşıdığı için güvenlik kat sayıları en yüksek derecededir.  Makinamız  iş güvenliğinin gerektirdiği yüzde 85 kapasiteyle çalışmakta. Rakiplerimizin makinalarında ise bu oran yüzde 90-100 civarında. Bu da iş güvenliğinin azami düzeyde olması gereken nükleer enerji santral projelerinde olmaması gereken bir orandır” dedi.

LIEBHERR 13000 LR 11350’nin dünya üzerinde sadece 5 tane bulunduğunu kaydeden Said Reyes Trevino ” Bu kadar az sayıda bulunan ürünlerden birine sahip olmamız Aydıntaş Vinç’i ve bizi ayrıcalıklı bir yere konumlandırmakta. Bu makinamızla Latin Amerika, Türkiye ve Ortadoğu’da büyük projelerde ayrıcalıklı hizmetler vermeye hazırız” ifadelerini kullandı.

Aydıntaş Vinç’le beraber gerçekleştirdikleri  önemli projelere de değinen Said Reyes Trevino konu hakkında şunları dile getirdi: ” Meksika’da  her biri 660 ton olan 6 adet büyük kuleyi yaklaşık 100mt kaldırılıp taşıyarak yerlerine konumlandırdık ki bu Meksika’daki en büyük proje taşımacılığıydı. Bu projede yine aynı zamanda 1350 tonluk yardımcı vincimizi de kullandık. Bu vincimiz de dünya da şu an sayılı ürünlerden biri. Aydıntaş Vinç’le birlikte firmamız offshore marine platformlarının üretimi, taşınması ve yerleştirilmesi süreçlerindeki ağır nakliye taşımacılığında 250 aksa kadar modüler treyler dorselerimizle sıfır sorunla hizmet vermekteyiz.”

 

 

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hedef Sektör

Emirates SkyCargo yeni kargo uçağının teslim edilmesiyle kapasitesini artırıyor

Global hava taşımacılığı sektöründe lider Emirates SkyCargo, geçtiğimiz hafta sonu yeni bir Boeing 777F teslim aldı. Bu son teslimatla birlikte …

Yayınlanma tarihi

-

Global hava taşımacılığı sektöründe lider Emirates SkyCargo, geçtiğimiz hafta sonu yeni bir Boeing 777F teslim aldı. Bu son teslimatla birlikte, havayolunun 777 modeli kargo uçağından oluşan özel filosunda uçak sayısı 11’e yükseldi.

Seattle’daki Paine Field havalanından kalkış yapan A6-EFT Boeing 777F, Hong Kong’tan ilk yükünü teslim aldıktan sonra elektronik, tüketim malları ve genel kargodan oluşan tam dolu kargo yüküyle birlikte Cumartesi sabah Dubai World Central’a iniş yaptı.

Emirates SkyCargo Kıdemli Bölüm Başkan Yardımcısı Nabil Sultan, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “En yeni kargo uçağımız pandemi boyunca müşterilerimize hizmet sunmak ve global tedarik zincirlerinin hareketliliğini sürdürmek için son hızla devam eden seferlerimizin kapasitesini artıracak. Haziran ayında ikinci bir 777F’yi teslim almayı planlıyoruz. 2023’te ise, dört adet 777 modeli yolcu uçağını kargo uçağına dönüştürmek için bir program başlatacağız ve dönüştürülen uçakların tamamı 2024 yılının sonuna kadar tekrar teslim edilecek.”

”Bu yatırımlar müşterilerimize mümkün olan en iyi şekilde hizmet vermenin yanı sıra hayati malların hareketliliğini ve Dubai üzerinden ticari akışı sağlama konusundaki kararlılığımızı yansıtıyor. Emirates SkyCargo olarak, filomuza, global uçuş ağımıza, teknolojimize ve merkezimiz Dubai’deki birinci sınıf lojistik altyapımıza yatırım yaparak dünyanın en büyük ve en iyi hava taşımacılığı şirketlerinden biri olarak yolculuğumuza devam edeceğiz.”

Emirates SkyCargo hâlihazırda 11 varış noktasına tarifeli kargo seferleri düzenliyor. Havayolu ayrıca altı kıtada 130’u aşkın varış noktasına sefer yapan 200’den fazla geniş gövdeli Boeing 777 ve Airbus A380 modeli uçaklarından oluşan yolcu uçağı filosunda göndericilere uçak altı kapasitesi sunuyor. Geçtiğimiz yıl, Emirates SkyCargo 2,1 milyon ton kargo taşıdı.

Emirates SkyCargo çeşitli müşterilerinin benzersiz gereksinimleri için tasarlanan bir çözüm portföyü sunuyor. Gıda maddeleri ve çiçekler gibi çabuk bozulan kargolar; ilaç ürünleri için sertifikalı soğuk-zincir alt yapısı; değerli eşyalar ve teknoloji ürünleri, araba ve endüstriyel eşyalar, şampiyon atlar ve evcil hayvanlar, posta ve kurye kargoları veya genel kargo olması fark etmeksizin, Emirates SkyCargo göndericilerin ihtiyaçlarını karşılamak için gereken deneyim, yetkinlik ve özel çözümlere sahiptir.

Emirates SkyCargo, Boeing 777-F’nin lansman müşterisidir ve uçak, 2009’dan beri havayolunun operasyonlarının merkezinde yer almaktadır. Uçağın menzil ve taşıma kapasitesi zaman ve ısı duyarlı sevkiyatların kalkış noktasından varış noktasına hızlı ve verimli bir şekilde taşınmasını sağlıyor. 

Hibya Haber Ajansı

Devamını oku

Hedef Sektör

19. Üniversitelerarası Lojistik Vaka Yarışması finalistleri belli oldu

Mars Logistics ve Loder (Lojistik Derneği) iş birliğiyle 19 yıldır gerçekleştirilen ve Türkiye’deki bütün üniversite öğrencilerinin katılımına …

Yayınlanma tarihi

-

Mars Logistics ve Loder (Lojistik Derneği) iş birliğiyle 19 yıldır gerçekleştirilen ve Türkiye’deki bütün üniversite öğrencilerinin katılımına açık olan Üniversitelerarası Lojistik Vaka Yarışması süreci 19.’su finalistlerin açıklanması ile devam ediyor.

Bütün kategorilerde toplamda 1.000’e yakın öğrencinin başvurduğu 19. Üniversitelerarası Lojistik Vaka Yarışması’nın final etabına jüri üyeleri tarafından yapılan değerlendirme ve elemeler sonucunda 6 takımdan toplam 18 öğrenci kaldı.

Eylül ayında gerçekleşmesi planlanan final etabında yarışacak üniversiteler ve öğrenciler şu şekilde:

Kategori A (Program Adında Lojistik Kelimesi Olan Lisans ve 4 Yıllık Yüksek Okul Öğrencileri) Finalistleri

Toros Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü öğrencileri Büşra Polad, Sena Tek, Bensu Gökmen

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü öğrencileri Yunus Akarsu, Kamer Gül Demirhan, Emre Türedi

Kategori B (Program Adında Lojistik Kelimesi Olmayan Lisans ve 4 Yıllık Yüksek Okul Öğrencileri) Finalistleri

Kocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencileri Hasan Hüseyin Korul, Enes Topal, Muhammed Murat Çiftçi

Abdullah Gül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencileri Eda Nur Yıldırım, Feyzanur Yılmaz, İrem Karabacakoğlu

Kategori C (Program Adında Lojistik Kelimesi Olan 2 Yıllık Meslek Yüksek Okul Öğrencileri) Finalistleri

Artvin Çoruh Üniversitesi Hopa Meslek Yüksek Okulu Lojistik Programı öğrencileri Merve Demir, Ahmet Seyis, Samet Kanbur

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Kırkağaç Meslek Yüksek Okulu Lojistik Programı öğrencileri Dengda Koca, Melike Erçelik, Nurcan Akay

Devamını oku

Hedef Sektör

Metro İstanbul dünya toplu taşıma sektörüne ev sahipliği yapacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklerinden Metro İstanbul, Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) tarafından “Avrasya Bölgesinde …

Yayınlanma tarihi

-

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklerinden Metro İstanbul, Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) tarafından “Avrasya Bölgesinde Pandemi Sonrası Mali, İş ve İşletme Sürekliliği” teması ile düzenlenen
 UITP Türkiye Konferansı’na ev sahipliği yapacak.

Türkiye’nin en büyük kent içi raylı sistem işletmecisi Metro İstanbul’un Genel Müdürü Özgür Soy ve UITP Pazarlama, Üyelik ve Hizmetler Kıdemli Direktörü Kaan Yıldızgöz bu yıl 10’uncusu gerçekleşecek olan UITP Türkiye Konferansı’na yönelik iş birliği anlaşması imzaladı. Konferans, Metro İstanbul’un ev sahipliğinde 15 Haziran’da “Avrasya Bölgesinde Pandemi Sonrası Mali, İş ve İşletme Sürekliliği” temasıyla düzenlenecek.

Farklı ülkelerden konusunda uzman konuşmacıların deneyimlerini paylaşacağı konferans, toplu taşımanın bugününü ve geleceğini tartışmak, uluslararası sektör liderleri ile bir araya gelmek için eşsiz bir fırsat sunacak. 

“Hedefimiz Avrupa’da ilk 3!”

UITP Politika Kurulu’nda Türkiye’deki toplu taşımacılık sektörünü temsil eden Metro İstanbul Genel Müdürü Özgür Soy, son dönemde hızla artan metro yatırımları ile Avrupa’nın en büyük raylı sistem ağlarından birini işlettiklerini ve UITP ile birçok alanda iş birliği içinde olduklarını ifade etti.

Özellikle İBB’nin açıkladığı Sürdürülebilir Ulaşım Master Planı ve İklim Eylem Planı’nın UITP’nin vizyonu ile birebir örtüştüğünü belirten Genel Müdür Soy, “İstanbul dünyanın en büyük toplu taşıma sistemlerine sahip şehirlerinden biri. Bütün metropollerin sorunları ve gündemleri birbirine çok benzer. Raylı sistem işletmecileri arasında bilgi paylaşımının ne kadar önemli olduğunu pandemi döneminde bizzat tecrübe ettik. UITP, işletmeciler arasında iletişimi sağlamak için dünyadaki en önemli platform. Bu nedenle UITP ile iş birliğimizi artırarak sürdüreceğiz” dedi.

Son iki yılda ülkemizdeki ve dünyadaki ekonomik darboğaza rağmen yatırımlarına hız kesmeden devam ettiklerini kaydeden Özgür Soy, “Ekim 2020’de M7 Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı, Ocak 2021’de ise T5 Cibali-Alibeyköy Cep Otogarı Tramvay Hattı’nı kullanıma açtık. Ardından 2021’in Mayıs ayında da M9 Ataköy-Olimpiyat Metro Hattı’nın Masko ve Bahariye istasyonlarını İstanbulluların hizmetine sunduk. Yine bu süreçte F4 Rumeli Hisarüstü-Aşiyan Füniküler Hattı ve M8 Bostancı-Dudullu Metro Hattı için yatırımlarımızı tamamladık, yakın zamanda da açılışlarını gerçekleştireceğiz. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu ve Genel Sekreter Yardımcımız Pelin Alpkökin’in liderliğinde büyük ve heyecanlı bir ekip olarak çok kısa bir süre içerisinde Avrupa’nın ilk 3 raylı sistem işletmecisinden biri olmak için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

Sektör temsilcileri çözüm yollarını konuşacak

Metro İstanbul’un UITP’nin güçlü paydaşlarından ve uluslararası sektörün önemli oyuncularından biri olduğunu belirten UITP Pazarlama, Üyelik ve Hizmetler Kıdemli Direktörü Kaan Yıldızgöz ise İstanbul’da düzenlenecek konferansta sektörün son dönemde yaşadığı problemlerin ve bunlara ilişkin çözüm yollarının konuşulacağının altını çizdi.

UITP Genel Sekreteri Mohamed Mezghani’nin açılış konuşmasını yapacağı konferansta pandemi sonrası dönemde toplu ulaşım, toplu taşımacılıkta finansman kaynakları, sürdürülebilir ulaşım için inovasyon, yasal, kurumsal ve idari yapılanma konularının ele alınacak. Konferansa Türkiye’nin yanı sıra farklı ülkelerden de merkezi idareler, yerel yönetimler, toplu taşımacılık işletmecileri, endüstri kuruluşları, araştırma merkezleri, akademisyenler ve danışmanlar katılacak.

Hibya Haber Ajansı

Devamını oku

Trend olan

EnglishTurkish